‚A já budu prezidentka!‘

10. července 2013 v 17:46 | Enemy |  Tell your oppinion

Připomínám kontrolu affs!Každý z nás si v dětství vysnil, co bude v dospělosti dělat a jak si bude žít. Já chtěla mít dvě děti, dvě holčičky, chtěla jsem být kadeřnice nebo učitelka, jako je máma. Každý mi říkal: 'Ty jednou budeš učitelka jako máma, to je jasný!'. Zvláštní, že se čím jsme starší, tak se ke svým dětským snům jistým způsobem vracíme. Přesně si pamatuju okamžik, kdy jsem upustila od přání být kadeřnice. Šli jsme za babičkou - já, mamka a moje sestra - a sestra se mě ptala, co bych chtěla dělat - echm, bylo mi asi 9 let - a já jí na to řekla, že kadeřnice. Ona mi na to řekla, že bych neměla maturitu, ale výuční list. Nevím proč, ale od toho momentu jsem zavrhla veškerá řemesla a zaměřila se hlavně na maturitní obory. V září nastupuji na právní školu, sociálně právní. Sestra to nemohla skousnout, protože ona sama má vystudovanou obchodní akademii, kam se u nás hlásil skoro každý - já taky, ale kvůli mámě, která mě tam donutila jít -a pak z něj není nic. Vždycky jsem mířila vysoko, i když vím, že na to nemám. Chtěla bych být právnička, nebo - smějte se - soukromý detektiv. Já nevím proč, vždycky mi všichni říkali, že jsem jako detektiv, protože jsem vždycky všechno našla, co se týče jídla:D Odmalička mám velikou slabost pro sladké, říkali mi Sladký detektiv. Před rokem jsem došla k nápadu, že bych byla psycholožka. Všichni kamarádi za mnou chodí s problémy, a i když s tím nemám žádnou zkušenost, dokážu jim pomoci, většinou. Většinou si vyřeším i svoje vlastní problémy sama, protože vím, jaký je můj problém, to spousta lidí neví. Trpím syndromem předčasného dospívání, alespoň toho, co se po psychické stránce týče. Vždycky jsem dospívala rychleji než ostatní a mám mnohem větší rozhled. Proto mířím tak vysoko, hodně řeším svoje budoucnost. Jsem ale kvůli tomu děsně náročná hlavně ohledně kluků, asi se tím bráním dalšímu zklamání.
Hrozně mi vadí ti, co neřeší, na jakou školu jdou a podobně. Teď už bývalá spolužačka, která málem propadala z matiky se přihlásila na obchodní akademii, kvůli svýmu klukovi-.- Nechápu jí, nemá šanci to zvládnout. Proto jsem já šla na právní, protože mám docela jistotu, že to zvládnu. Uvažovala jsem nad anglickým gymplem, ale nezvládla bych ho, nepřeceňuju se, spíše naopak.
Abych se vrátila k úvodu článku, uvažovala jsem i nad pedagogikou, chtěla bych učit jazyky - angličtinu a češtinu na svojí bývalý základce na druhém stupni. Jo, už to mám rozvržený, mám už i vybranou vysokou:D
Ne, kecám. Chci být žurnalistka v módním časopise. Přeju si to hrozně dlouho, ale odmítám to přiznat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucie | Web | 10. července 2013 v 17:57 | Reagovat

At se ti splní, to co si přeješ a at ti to vyjde =o)

2 anettes | Web | 10. července 2013 v 19:13 | Reagovat

taky chci být právnička nebo psycholožka:)

3 amy-rose | E-mail | Web | 10. července 2013 v 19:26 | Reagovat

"... jsem vždycky všechno našla, co se týče jídla :D" haha tím jsi mě rozesmála :D taky nechápu, když někdo se hlásí na školu, na kterou ví, že prostě nemá .. to nepochopím -.- já jsem boužel typ, co chce být všechno a zároveň nic :D chvíli vím, chvíli nevím .. tak mám ještě rok čas, ale stejně váhám .. :D no ale myslím, že ikdyž většina z nás půjde na nějakou střední, tak bude stejně v budoucnu dělat něco úplně jiného :DDD :)

4 Kristina | Web | 11. července 2013 v 15:34 | Reagovat

Ať ti to vyjde:).
Taky nechápu lidi, kteří se celý rok neučí a flákají školu a pak najednou přijdou s tím, že chtějí jít na nějakou prestižní školu, nebo jestli se to tak dá říci -.- Dělají si akorát zbytečné naděje a pak stejně skončí na částečný úvazek v McDonnalds. Lituju je, ale tohle je od takových lidí strašně pošetilé, že chtějí něco, na co nemají. Nevím, jestli si to taky uvědomují.
Jinak, já jsem taky jako malá chtěla být detektiv :D. Vlastně to tak trochu chci pořád, od té doby, co jsem začala koukat na Sherlocka, chci být jako on;). Jinak, já mám svou budoucnost rozplánovanou. Už to mám všechno připravené a jsem za to ráda. Půjdu teď na umělecky založený gympl (přestupuju z jiného gymplu), po maturitě odjedu do Kanady, vystuduju medicínu a budu pracovat v nemocnici jako chirurg. Přijde mi to jako dokonalý plán:).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama